MZ: komunikat dla aptekarzy w sprawie recept

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat dla aptekarzy dotyczący obowiązujących od 30 grudnia 2012 r. modyfikacji wprowadzanych rozporządzeniem ministra zdrowia z 21 grudnia 2012 r. w sprawie zmiany rozporządzenia ws. recept lekarskich.

W związku z nowelizacją przepisów obowiązującego dotychczas rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich resort zdrowia informuje, że zmodyfikowane przepisy wejdą w życie z dniem 30 grudnia 2012 r.

Wszystkie dotychczas stosowane recepty, których indywidualne numery identyfikujące receptę rozpoczynają się od cyfr "01" zachowają swoją ważność do końca marca 2013 r.; w odniesieniu do tych recept przedłużone zostaje także zwolnienie z obowiązku nanoszenia w postaci kodów kreskowych numeru REGON oraz numeru prawa wykonywania zawodu, które miało zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2013 r.

Od dnia 30 grudnia 2012 r. możliwe będzie także pozyskiwanie z portalu Narodowego Funduszu Zdrowia zakresów numerów nowych recept, które różnić się będą jedynie unikalnym numerem identyfikującym receptę, zaczynającym się od cyfr "02", a nie "01" jak w przypadku dotychczasowych recept (recepty, których numery rozpoczynają się od cyfr "01" można będzie wystawiać do 31 marca 2013 r.).

Nowe recepty, których unikalne numery identyfikujące rozpoczynają się od cyfr "02" muszą obligatoryjnie odzwierciedlać w postaci kodu kreskowego także numer prawa wykonywania zawodu lekarza oraz numer REGON (jeżeli nadano).

Więcej: http://www.mz.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH