Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie badań lekarskich kierowców

W uzasadnieniu resort informuje, że nowelizacja wprowadza rozwiązania służące zwiększeniu dostępności do świadczeń gwarantowanych przez uelastycznienie kryteriów kwalifikacji niezbędnych do udzielania tych świadczeń oraz doprecyzowaniu przepisów wykluczającemu ich rozbieżną interpretację.

Termin zgłaszania uwag upływa 6 września.

Projekt rozporządzenia:  www.mz.gov.pl

Resort przedstawił także projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami

Celem nowelizacji rozporządzenia jest implementacja niektórych postanowień zawartych w prawodawstwie unijnym. Przepisy wspólnotowych dyrektyw wprowadzają minimalne wymagania dla osób ubiegających się bądź posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami. W dyrektywach określono czynniki medyczne wpływające na zdolność do kierowania pojazdami, wśród których wskazano wzrok, cukrzycę i padaczkę.

W projekcie zdefiniowano pojęcie ciężkiej hipoglikemii, nawracającej ciężkiej hipoglikemii, nieświadomości hipoglikemii, a także określono wymagania dla osób posiadających lub ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Termin zgłaszania uwag upływa 13 września.

Projekt rozporządzenia: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH