Dwoje dyrektorów szpitali w woj.lubuskim może stracić stanowiska. Powodem nie jest ocena ich pracy, ale względy proceduralne. Nad decyzją debatuje nowy zarząd województwa, który ma zastrzeżenia co do sposobu powołania obu dyrektorów szpitali. Poprzedni zarząd zrobił to tuż przed końcem swojej kadencji i bez konkursu.

Zastrzeżenia wobec nowych szefów mają też związkowcy z obu szpitali, którzy protestują przeciwko ciągłym zmianom na stanowiska dyrektorów szpitali.

Wojciech Włodarski to już trzeci nowy dyrektor, który pojawił się w szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych w Międzyrzeczu. Wcześniej był dyrektorem departamentu rozwoju regionalnego i planowania przestrzennego w Urzędzie Marszałkowskim. Jak tłumaczyła w wywiadzie dla telewizji TVP Gorzów Elżbieta Płonka, była wicemarszałek odpowiedzialna za politykę zdrowotną w woj. lubuskim, sytuacja w jakiej znalazł się szpital w Międzyrzeczu wymaga, aby jego zarządzaniem zajął się człowiek, który ma rozeznanie ekonomiczno-prawne. Była wicemarszałek dodała, że do pomocy zawsze może powołać pełnomocnika, który ma wiedzę medyczną.

Podobne powody kierowały wyborem Piotra Barczaka, radnego PiS w zielonogórskim ratuszu, z wykształcenia ekonomistę, który został szefem szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Ciborzu.

Ta argumentacja nie wystarcza nowemu zarządowi woj. lubuskiego, który już zaczął procedury odwoławcze na pierwszym posiedzeniu.

- Teraz musimy wystąpić do społecznej rady zatrudnienia, o wyrażenie opinii i dopiero po jej uzyskaniu będzie ponownie dyskutował o wydaniu ostatecznej decyzji. W przypadku Ciborza jest jeszcze niezbędna zgoda rady miasta, na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, więc te procedury jeszcze potrwają. Postanowiliśmy podtrzymać powszechnie stosowane zasady wyłaniania dyrektorów, czyli zostaną oni wyłonieni w drodze konkursu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Piotr Barczak i Wojciech Włodarski wzięli udział w tym konkursie - tłumaczy Elżbieta Polak, wicemarszałek odpowiedzialna za politykę zdrowotną w woj. lubuskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH