Lublin: NFZ odpowiada na zarzuty spółki Arion Szpitale

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ odpowiada na zarzuty spółki Arion Szpitale, która prowadzi szpital w Biłgoraju. Dyrektor oddziału, Krzysztof Tuczapski twierdzi, że zażalenie złożone przez dyrektora placówki do centrali Funduszu zostało rozpatrzone, ale nie w kwestiach merytorycznych.

Zamojska prokuratura sprawdza, czy spółka Arion Szpitale prawidłowo rozliczyła się z NFZ. Chodzi o hospitalizację ponad 600 pacjentów na kwotę ok. miliona złotych. Jak poinformował Romuald Sitarz, rzecznik prokuratury okręgowej w Zamościu, sprawdzana jest rzetelność dokumentów wystawionych przez szpital, przesłuchiwani są także świadkowie, m.in. pacjenci tej placówki - informuje Dziennik Wschodni. 

Dr Piotr Krawiec, dyrektor szpitala, zaznacza, że wyjaśnień, które w tej sprawie złożyli lekarze, w ogóle nie wzięto pod uwagę. W związku z tym złożył skargę na czynności dyrektora Lubelskiego OW NFZ do centrali Funduszu i skarga została rozpatrzona pozytywnie. Zarząd spółki Arion Szpitale podkreśla, że na leczeniu zakwestionowanych przez NFZ pacjentów płatnik nic nie stracił, ponieważ spółka zapłaci za wszystko z własnej kieszeni.

Czytaj: Lubelskie: prokuratorzy sprawdzają, czy pacjenci leczyli się w szpitalu

Krzysztof Tuczapski, dyrektor Lubelskiego OW NFZ przesłał do mediów swoje stanowisko w tej sprawie."Prezes NFZ nie uwzględnił zażalenia złożonego przez dyrektora szpitala w kwestiach merytorycznych. Postępowanie kontrolne, w tym sposób prowadzenia kontroli, wykształcenie kontrolerów, nałożenie na szpital sankcji w postaci nakazania zwrócenia środków finansowych za zakwestionowane świadczenia, zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami"- czytamy w wyjaśnieniu dyrektora Tuczapskiego.

"Prezes Funduszu zwrócił jedynie uwagę na aspekt formalno-prawny tj. nie udzielenia przez oddział w przewidzianym przepisami trybie, pisemnej odpowiedzi na zastrzeżenia do protokołu pokontrolnego złożone przez szpital. Zatem dyrektor szpitala minął się z prawdą, informując, że zażalenie zostało uwzględnione" - dodaje dyrektor Lubelskiego OW NFZ.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH