Lubelskie: dyrektor szpitala w Hrubieszowie pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy Zofia Laskowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie złamała przepisy ustawy antykorupcyjnej (o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne).

W drugiej połowie marca agenci CBA rozpoczęli kontrolę w lecznicy. Okazało się, że Zofia Laskowska po objęciu stanowiska dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie nie zrezygnowała z prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej w gabinecie laryngologicznym.

Jak mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie, kontrola w Hrubieszowie dotyczy lat 2009-2012. Powinna zakończyć się do 20 kwietnia.

Starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa po otrzymaniu protokołu pokontrolnego będzie miał 30 dni na podjęcie decyzji.

W ub. r. CBA złożyło dwa wnioski o odwołanie dyrektorów szpitali na Lubelszczyźnie, którzy złamali przepisy ustawy antykorupcyjnej. W br. takich wniosków było pięć. Na przełomie lutego i marca br.  przeprowadzono pięć kontroli ws. przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej przez dyrektorów szpitali w Dęblinie, Żyrzynie, Bychawie, Kurowie oraz Baranowie.

- Okazało się, że wszyscy naruszyli przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, będąc dyrektorami ZOZ-ów prowadzili jednocześnie indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie - informował rzecznik CBA.

Dyrektorom nie grożą sankcje karne, ale CBA skierowało wnioski o ich odwołanie do organów założycielskich kontrolowanych szpitali - burmistrza Dęblina, wójtów Baranowa, Żyrzyna i Kurowa oraz zarządu powiatu lubelskiego.

Czytaj: Czy dyrektor może praktykować jako lekarz? Według prawa i CBA - nie

 


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH