Łódź: proces b. dyrektora szpitala im. Kopernika nie może się rozpocząć

Po raz trzeci nie udało się przed łódzkim sądem rozpocząć procesu b. dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Kopernika w Łodzi Józefa T. Prokuratura oskarżyła go, że przez swoje działania naraził placówkę na stratę niemal 40 mln zł.

Grozi mu do10 lat więzienia. Za pierwszym razem rozpoczęcie procesu uniemożliwiła choroba sędziego; za drugim - oskarżonego. Teraz oskarżony dostarczył do sądu zwolnienie lekarskie, że ma kontuzję nogi, która uniemożliwia mu stawienie się na poniedziałkowej (21 marca) rozprawie. Wobec tego Sąd Okręgowy w Łodzi odroczył rozpoczęcie procesu do 13 kwietnia.

Prokuratura zarzuciła Józefowi T. popełnienie czterech przestępstw tzw. karalnej niegospodarności - dotyczą one okresu od stycznia 2003 roku do marca 2006 roku. Według prokuratury, w tym czasie T. - nadużywając swoich uprawnień dyrektora placówki i niedopełniając obowiązków - doprowadził do wyrządzenia w mieniu szpitala szkody majątkowej przekraczającej 39,9 mln zł.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu majątkiem i finansowaniu szpitala im. Kopernika prowadziła łódzka prokuratura okręgowa i delegatura ABW. Rozpoczęło się po doniesieniu złożonym przez zarząd województwa łódzkiego (samorząd województwa jest organem założycielskim placówki) o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez odwołanego w grudniu 2005 roku dyrektora placówki Józefa T.

W śledztwie Józef T. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według prokuratury wyjaśnił, że w swoich działaniach przyświecała mu wizja polepszenia statusu szpitala i "wprowadzenia do katalogu świadczonych usług adekwatnych do rangi placówki". Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH