Łódzka prokuratura apelacyjna uchyliła areszt wobec b. adwokata Andrzeja W., podejrzanego w tzw. sprawie Lwa R., czyli śledztwie dotyczącym korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Powodem decyzji była sytuacja rodzinna podejrzanego.

Jak poinformował rzecznik prokuratury Jarosław Szubert, zwolnienie Andrzeja W. z aresztu konieczne było z przyczyn wynikających z sytuacji rodzinnej podejrzanego. Podstawą do tego była kompleksowa opinia wydana przez jedną z renomowanych placówek specjalistycznych.

– Doszliśmy do wniosku, iż dalsze stosowanie wobec Andrzeja W. tymczasowego aresztowania pociągałoby wyjątkowo ciężkie, a istniało ryzyko, że także nieodwracalne skutki dla najbliższej rodziny podejrzanego – powiedział Szubert. Nie chciał ujawnić szczegółów, powołując się na tajemnicę lekarską.

Andrzej W., wydalony kilka lat temu z palestry, jest podejrzany o utrudnianie postępowania karnego, wręczania lub nakłanianie do wręczania korzyści majątkowych, płatną protekcję i posługiwanie się poświadczającą nieprawdę dokumentacją medyczną.

Prokuratura po uchyleniu aresztu zastosowała wobec niego dozór policji, wydała zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydawania mu paszportu i innych dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy. B. adwokatowi grozi kara do 10 lat więzienia.

W areszcie nadal przebywa 17 podejrzanych w tej sprawie, w tym producent filmowy Lew R. i jego syn, Marcin R. oraz warszawscy adwokaci Andrzej P. i Robert D. W sumie zarzuty w śledztwie usłyszały dotąd 23 osoby.

Łódzka prokuratura od 2007 roku prowadzi śledztwo w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej, na podstawie której sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzania w aresztach osób podejrzanych o popełnienie przestępstw – także gangsterów.

Według prokuratury śledztwo ma wciąż charakter rozwojowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH