Lekarz z Kliniki Neurologii i Epileptologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi twierdzi, że został zmuszony groźbą przez przełożonego do złożenia wypowiedzenia.

Dr n. med. Jarosław Zagórski, następnego dnia po napisaniu wypowiedzenia złożył w Uniwersytecie Medycznym oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli. Uczelnia jednak nie zareagowała na jego pismo. Dlatego też lekarz zmuszony był złożyć pozew do sądu – informuje „Ekspress Ilustrowany”.

– Wróciłem z urlopu i zostałem wezwany przez prof. Andrzeja Klimka. Usłyszałem, że jeżeli nie napiszę podania o zwolnienie, to zostanę załatwiony, będzie wszczęte wobec mnie postępowanie dyscyplinarne i nigdzie nie znajdę pracy. Profesor na mnie wrzeszczał, był wzburzony. Zdenerwowałem się i napisałem podanie o rozwiązanie umowy. Gdy emocje opadły, postanowiłem nie dać się zastraszyć i następnego dnia złożyłem stosowne oświadczenie w UM – mówi lekarz.

Doktor twierdzi, że został zmuszony do odejścia z pracy, ponieważ kilka miesięcy wcześniej przełożony prosił go o zamówienie dużej partii leków o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. On jednak prośby nie spełnił.

– Nie zgodziłem się na włączenie leku bez przetargu, bo byłoby to naruszenie prawa. Myślę, że ta sytuacja miała duży wpływ na późniejsze zachowanie się profesora. Kolejnym „policzkiem” dla przełożonego było to, że wypowiedziałem się w „Expressie” w sprawie pacjenta, u którego podejrzewaliśmy chorobę Creutzfeldta-Jakoba. Po publikacji artykułu, wylądowałem u szefa na dywaniku. Dał mi do zrozumienia, że to on powinien wypowiadać się w prasie – dodaje.

Prof. Andrzej Klimek nie chciał się na temat tej sytuacji wypowiadać.

– Zachodziły przesłanki, by zwolnić dyscyplinarnie dr Zagórskiego, o czym został on poinformowany. Z uwagi na dobrą współpracę prof. Klimek zaproponował mu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. I władze uczelni przychyliły się do tego – komentuje sprawę Przemysław Andrzejak p.o. dyrektora Biura Rektora Uniwersytetu Medycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH