Koszalin nie będzie miał kontrowersyjnego ośrodka leczenia pedofilów, jeśli nie zgodzą się na to władze samorządowe i dlatego niepotrzebne było wcześniejsze straszenie mieszkańców tym ośrodkiem - uważa poseł Jan Kuriata, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Czuczak i radny Tomasz Bednarski.

Politycy przekazali dziennikarzom kopię odpowiedzi ministra zdrowia na zapytanie posła Kuriaty w tej sprawie. Napisano w niej m.in. „Mając na względzie wskazane powyżej okoliczności, należy stwierdzić, że niemożliwe jest utworzenie na terenie Koszalina zakładu prowadzącego terapię sprawców przestępstw skierowanych przeciwko wolności seksualnej bez wiedzy i woli ze strony władz tego miasta”.

– Po rozmowie z minister Ewą Kopacz wiem, że proces legislacyjny w sprawie ustawy regulującej przymusowe leczenie pedofilów jest na poziomie Komisji Zdrowia, ale jeśli tempo procedowania nad nią zostanie utrzymane, to ustawa może zostać uchwalona na przełomie listopada i grudnia. Minister Kopacz zapewniła mnie, że Koszalin nie był planowany do utworzenia takiego ośrodka – mówi Jan Kuriata dla portalu 24kurier.pl

Panika mieszkańców osiedla Rokosowo, którzy zebrali ok. 1300 podpisów przeciwko lokalizacji ośrodka leczenia pedofilów, wzięła się z niewiedzy. Na prośbę Ministerstwa Zdrowia urzędy marszałkowskie w całym kraju wysłały zapytania nt. możliwości leczenia pedofilów do placówek psychiatrycznych na swoim terenie.

W województwie zachodniopomorskim gotowość prowadzenia  specjalistycznego zamkniętego ośrodka leczenia sprawców szczególnie niebezpiecznych przestępstw seksualnych, w tym pedofilów, wyraziły trzy ośrodki zdrowia, a wśród nich ten w Koszalinie.

Poseł podkreślił, że być może pytanie o ośrodek wróci i do tego poparte „marchewką” w postaci pieniędzy, w tym na utworzenie nowych miejsc pracy, ale bez zgody władz lokalnych pomysł nie ma szans na realizację.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH