Komunikat dla aptek: jak sprawozdawać zagranicznych pacjentów

Komunikat Śląskiego OW NFZ dla aptek i punktów aptecznych ws. sprawozdawania danych z dokumentów potwierdzających prawo osób uprawnionych do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji.

W związku z rozbieżnością przepisów dotyczących danych identyfikujących pacjenta, jakie należy sprawozdawać w komunikacie elektronicznym w przypadku korzystania przez pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji, Śląski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z zaleceniem Centrali NFZ apteka ma obowiązek sprawozdawać w komunikacie elektronicznym dane identyfikujące pacjenta zgodne z treścią rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich par. 3 ust. 1 pkt 2 litera e, czyli:

- numer dokumentu potwierdzającego uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji wystawionego przez właściwą instytucję zagraniczną (pole nr 8 karty EKUZ) - w przypadku gdy dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego lub Certyfikat Tymczasowo Zastępujący EKUZ;

- numer poświadczenia, w przypadku gdy dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń jest poświadczenie wydane przez oddział wojewódzki Funduszu.

Więcej: http://www.nfz-katowice.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH