Kolejny wygrany proces OZZL w Tychach

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec Południe, na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach z 19 marca 2014 roku, wypłaciła pokrzywdzonym lekarzom, pracownikom Oddziału Urazowo-Ortopedycznego b. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Tychach po 5 tys. zł (o tyle wnioskowali) tytułem odszkodowania za przewlekłość postępowania.

Sąd wydał postanowienie bez przesłuchiwania lekarzy. Odszkodowania nie otrzymali pokrzywdzeni lekarze, którzy w październiku 2013 roku nie wyrazili woli złożenia skargi na przewlekłość postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora szpitala poprzez zamknięcie w dniu 8 grudnia 2010 roku Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej bez wymaganej decyzji administracyjnej Wojewody tj. o czyn z art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego.

Jak informuje Maciej Niwiński, przewodniczący Regionu Śląskiego OZZL zawsze należy - w uzasadnionych przypadkach - składać skargi na przewlekłość postępowania prokuratorskiego lub sądowego celem wywarcia presji na skrócenie często niesłychanie przewlekłych postępowań prokuratorskich lub sądowych, co zwykle uniemożliwia uzyskanie sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporu oraz uzyskania rekompensaty finansowej za doznaną krzywdę w kwocie do 20 tys. zł.

Kolejna rozprawa sądowa w w/w sprawie odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2014 r.

Więcej:www.ozzl.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH