Czwartek, 24 lipca 2014 

Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 30-04-2010 15:53

Kłodzko: zwolniony dyrektor szpitala otrzyma 153 tys. zł

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Kłodzku zwolniony w lipcu 2009 r. wygrał sprawę w sądzie. Dostanie 153 tys. zł.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Aleksander Niedzielski, były dyrektor lecznicy w Kłodzku, odwołał się do sądu, ponieważ uważał, że został usunięty ze stanowiska z naruszeniem przepisów prawa pracy. Sprawa jego zwolnienia obiła się szerokim echem w mediach: za dyrektorem murem stanęła część załogi, w tym pielęganiarki i salowe. Pracownicy pikietowali lecznicę 16 lipca, w dzień po otrzymaniu przez Niedzielskiego informacji o tym, że przestaje pełnić swoją funkcję.

W marcu 2010 r. zapadł korzystny dla dyrektora wyrok. Sąd nakazał Starostwu Powiatowemu w Kłodzku, organowi założycielskiemu szpitala, przywrócenie Niedzielskiego na stanowisko. Kilka dni temu dyrektor zawarł jednak porozumienie ze starostą i obecną dyrekcją lecznicy. Za okres od lipca 2009 r. do sierpnia 2010 r., czyli do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego, otrzyma z budżetu szpitala 153 tys. zł.

więcej na http:// www.gazeta.pl

 • GRATULACJE DLA DYREKTORA

  Szanowny Panie Dyrektorze !
  Składam Panu najserdeczniejsze gratulacje.
  Nareszcie sądy zauważyły , że dyrektor też człowiek
  i po wielu latach stresu i charówki , częto kosztem domu i rodziny powien być pożegnany z należnymi honorami i wychodzić ze szpitala głównym wyjściem z kwiatami (conajmniej !)

  WT

  ~mENAGO, 2010-05-04

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Zofia Ulz: powstaje sieć służb ścigających odwrócony łańcuch dystrybucji leków

Rynek farmaceutyczny opanowali przedsiębiorcy, którzy z farmacją mają niewiele wspólnego. Dyktują układy na rynku i prowadzą nielegalny proceder, który pozbawia polskich pacjentów dostępu do leków. Jeśli chcemy zwalczyć patologię, musimy dostosować działanie inspekcji farmaceutycznej do zachowań rynku - ocenia minister Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny.

POLECAMY W SERWISACH