Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 

Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 30-04-2010 15:53

Kłodzko: zwolniony dyrektor szpitala otrzyma 153 tys. zł

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Kłodzku zwolniony w lipcu 2009 r. wygrał sprawę w sądzie. Dostanie 153 tys. zł.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Aleksander Niedzielski, były dyrektor lecznicy w Kłodzku, odwołał się do sądu, ponieważ uważał, że został usunięty ze stanowiska z naruszeniem przepisów prawa pracy. Sprawa jego zwolnienia obiła się szerokim echem w mediach: za dyrektorem murem stanęła część załogi, w tym pielęganiarki i salowe. Pracownicy pikietowali lecznicę 16 lipca, w dzień po otrzymaniu przez Niedzielskiego informacji o tym, że przestaje pełnić swoją funkcję.

W marcu 2010 r. zapadł korzystny dla dyrektora wyrok. Sąd nakazał Starostwu Powiatowemu w Kłodzku, organowi założycielskiemu szpitala, przywrócenie Niedzielskiego na stanowisko. Kilka dni temu dyrektor zawarł jednak porozumienie ze starostą i obecną dyrekcją lecznicy. Za okres od lipca 2009 r. do sierpnia 2010 r., czyli do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego, otrzyma z budżetu szpitala 153 tys. zł.

więcej na http:// www.gazeta.pl

 • GRATULACJE DLA DYREKTORA

  Szanowny Panie Dyrektorze !
  Składam Panu najserdeczniejsze gratulacje.
  Nareszcie sądy zauważyły , że dyrektor też człowiek
  i po wielu latach stresu i charówki , częto kosztem domu i rodziny powien być pożegnany z należnymi honorami i wychodzić ze szpitala głównym wyjściem z kwiatami (conajmniej !)

  WT

  ~mENAGO, 2010-05-04

DODAJ KOMENTARZ

Zdarzenia niepożądane: dlaczego w medycynie korzystamy z doświadczeń lotnictwa

Polski rejestr kardiochirurgiczny, prowadzony centralnie w Warszawie, obejmuje wszystkie operacje przeprowadzone od 2006 roku. Pacjenci są analizowani zarówno we wczesnym okresie leczenia, jak i pod kątem odległych wyników terapii - przypomina prof. Marek Jasiński, zastępca ordynatora Oddziału Kardiochirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 SUM, Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca.

 • Od nagłej i niespodziewanej śmierci...

  ... zachowaj nas Panie - śpiewają ludzie, ale modlitwę warto uzupełnić sensownym działaniem. "Daj Bogu szansę" - mawiał pewien rabin. O potrzebie tej szansy warto(...)

 • Dobrze zarządzajmy sporem

  Przez wiele lat proces zarządzania ryzykiem był utożsamiany z wykupieniem przez placówkę medyczną obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej - mówi mec(...)

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.