Kiedy można rozwiązać umowę o pracę z lekarzem rezydentem?

Pracodawcy traktują umowy z lekarzami rezydentami tak samo jak zwykłe umowy terminowe, które podlegają regułom określonym w kodeksie pracy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Podpisując z lekarzami rezydentami kilkuletnie umowy, zastrzegają możliwość ich wcześniejszego rozwiązania z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. 

Tymczasem Sąd Najwyższy w wyroku z 6 września 2005 uznał, że rozwiązanie umowy o pracę z lekarzem rezydentem nie powinno następować w oparciu o art. 33 kodeksu pracy, ponieważ umowa o pracę z lekarzem rezydentem zostaje zawarta w celu przygotowania zawodowego. 

W związku z tym, umowę z lekarzem rezydentem można rozwiązać tylko w przypadkach określonych w art. 196 kodeksu pracy. 

Z przepisów wynika również, że każde rozwiązanie umowy o pracę z lekarzem rezydentem powinno zawierać uzasadnienie. 

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH