Katowice: obrońca b. rektora akademii medycznej zapowiada apelację

Obrońca prof. Tadeusza Wilczoka, byłego rektora Śląskiej Akademii Medycznej, zapowiada zaskarżenie wyroku katowickiego sądu, w którym skazał on Wilczoka na rok więzienia w zawieszeniu za niegospodarność na uczelni.

Mec. Mariusz Orliński, obrońca prof. Wilczoka zapowiedział apelację; spodziewa się, że złoży ją także prokuratura i pełnomocnik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest w procesie oskarżycielem posiłkowym. Adwokat wyraził opinię, że proces nie wykazał umyślności działania oskarżonego.

- Z uzasadnienia, które sąd przytoczył, nie wynika w żaden sposób, aby oskarżony Tadeusz Wilczok świadomie i celowo działał na szkodę Akademii - podkreślił obrońca.

Apelacji nie wyklucza także prokuratura.

- Sąd w zasadniczej części podzielił ocenę dowodów, prezentowaną przez prokuraturę. Natomiast fakt wymierzenia byłemu rektorowi kary grzywny i zobowiązania go do naprawiania szkody (odpowiednio 20 tys. zł i 500 tys. zł, prokuratura chciała 50 tys. zł i miliona zł ) jak również uniewinnienie dwóch pozostałych oskarżonych powoduje, że wystąpimy do sądu o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie - powiedziała prokurator Marta Zawada-Dybek.

Jak dodała, po otrzymaniu uzasadnienia zostanie podjęta decyzja, czy i w jakim zakresie złożyć apelację.

Były rektor, za pośrednictwem swego obrońcy, zgodził się na podawanie swego pełnego nazwiska. Na ogłoszeniu wyroku nie stawił się żaden z oskarżonych.

Więcej. Katowice: wyrok dla byłego rektora ŚUM Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH