Jarosław: czy w karetkach używano tlenu technicznego zamiast tlenu medycznego?

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez firmę, odpowiadającą za ratownictwo medyczne w powiecie jarosławskim, wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Złożyła je dyrekcja Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu oraz działające w nim związki zawodowe. Chodzi o rodzaj tlenu, który używany jest w karetkach - donoszą Nowiny24.pl.

W zawiadomieniu szpital powołał się na zeznania świadków. Dołączył też zrobione przez nich zdjęcia.

W informacji opublikowanej na portalu Nowiny24.pl czytamy, iż uwagę świadków zwrócił samochód przywożący butle medyczne do punktu zajmującego się sprzedażą gazów technicznych, artykułów spawalniczych i sprzętu BHP. Jednego dnia samochodem dostawczym przywieziono tu butle służące w karetkach do transportu tlenu medycznego. Drugiego dnia takie same butle odebrała karetka.

Na prośbę o komentarz dla portalu rynekzdrowia.pl, Czesław Kapała, zastępca dyrektora ds.ekonomiczno-technicznych Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu odpowiedział, że wszelkich informacji na tym etapie udziela prokurtatura.

Jak wyjaśnia w rozmowie z nami Agnieszka Kaczorowska z Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu, postępowanie zostało wszczęte kilka dni temu. Prowadzone jest dochodzenie z artykułu 160 §2 Kodeksu karnego. Na razie trwają pierwsze czynności w postaci zabezpieczania dokumentów.

- Ponieważ złożone zostało zawiadomienie przez Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu o popełnieniu przestępstwa, policja wszczęła dochodzenie. Ale najpierw należy sprawdzić, cz tlen znajdujący się w butach, to tlen techniczny, jeśli tak, to gdzie ten tlen był kupowany i od jakiego czasu. W dalszej kolejności na temat wypowiedzą się także biegli. Dopiero po tym czasie będziemy mogli mówić o stawianiu zarzutów - wyjaśnia prokurator.

W biurze Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o.nie otrzymaliśmy komentarza w tej sprawie, ponieważ właściciel pogotowia był nieobecny w firmie.

Więcej: http://www.nowiny24.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH