Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu powiadomił ABW o przecieku do mediów

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie wydał w poniedziałek (15 grudnia) oświadczenie, w którym stwierdza, że MZ nie postawiło żadnych zarzutów Instytutowi, zaś doniesienia mediów na temat ministerialnej kontroli są wynikiem przecieku informacji do mediów.

Jak wynika z oświadczenia IFPS, mogło dojść do wycieku informacji z MZ na temat rutynowej kontroli, która nie została jeszcze formalnie zakończona (nie ma wystąpienia pokontrolnego). Materiałów z ministerialnej kontroli nie zna sam Instytut.

W związku z tym "pojawiło się podejrzenie o popełnienie przestępstwa". Dlatego "Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu podjął bez zbędnej zwłoki (w dniach 11-12.2014) następujące działania o charakterze prawno-administracyjnym:

• złożenie wniosku do Ministra Zdrowia z prośbą o podjęcie koniecznych kroków zmierzających do weryfikacji wskazanych okoliczności i do usunięcia ewentualnie stwierdzonych w tym zakresie nieprawidłowości,

• złożenie w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych poprzez ujawnienie tajemnicy oraz prawdopodobnie karalnego wycieku materiałów kontroli z organu nadzoru, tj. z Ministerstwa Zdrowia".

W przesłanym portalowi rynekzdrowia.pl oświadczeniu czytamy ponadto, że "niekompletne informacje z przebiegu kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, które znalazły się w posiadaniu mediów, wprowadzają w błąd opinię publiczną, rzutując na dobrym imieniu Instytutu".

Czyt.: MZ skontrolowało Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu: poważne zarzuty

Jednocześnie zapewniono, że Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu nie prowadzi i nie prowadził żadnych niezgodnych z prawem praktyk.

Oświadczenie IFPS przesłaliśmy Ministerstwu Zdrowia z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów. Gdy otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją opublikujemy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH