Gdańsk: sąd zmienił część wyroku w sprawie śmierci dziecka w szpitalu

22 stycznia Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił w części wyrok sądu pierwszej instancji wobec Bożeny S., byłej pielęgniarki oddziałowej kartuskiego szpitala, w sprawie śmierci półrocznego Dawida. Sąd uściślił, że kara zakazu wykonywania zawodu ma dotyczyć jedynie funkcji pielęgniarki oddziałowej.

Gdański Sąd Okręgowy w postępowaniu apelacyjnym zgodził się z częścią zastrzeżeń wniesionych przez obronę oskarżonej. Chodzi o orzeczony wobec Bożeny S. roczny zakaz wykonywania zawodu pielęgniarki.

Sąd uznał, że ustalenia sądu pierwszej instancji w kwestii winy oskarżonej są bezsporne, natomiast czyn, którego się dopuściła wiąże się bezpośrednio z pełnioną przez nią funkcją pielęgniarki oddziałowej.

Zdaniem Sądu Okręgowego należy tę kwestię uściślić i orzeczony zakaz powinien dotyczyć właśnie funkcji pielęgniarki oddziałowej. Tym samym Bożena S. może pracować jako pielęgniarka, ale ma zakaz pracy na stanowisku pielęgniarki oddziałowej.

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w mocy pozostałą część wyroku kartuskiego sądu, a więc karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Sprawa dotyczy wydarzenia z marca 2008 roku, kiedy matka sześciomiesięcznego Dawida szukała pomocy dla chorego dziecka najpierw w kartuskiej przychodni, ale stamtąd odesłano ją do szpitala. Oddziałowa szpitalnego oddziału ratunkowego odmówiła przyjęcia dziecka bez skierowania i odesłała do lekarza pierwszego kontaktu.

Więcej: expresskaszubski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH