GSK wyjaśnia: lekarze otrzymywali wynagrodzenie za działania edukacyjne

W związku z prowadzonymi przez prokuraturę i CBA działaniami w sprawie programu edukacyjnego Patron i podejrzeń korupcyjnych, GSK zajęło stanowisko w tej kwestii.

"Centralne Biuro Antykorupcyjne zwróciło się do GSK o udostępnienie informacji dotyczącej prowadzenia programu edukacyjnego Patron w jednym z regionów Polski. Chcielibyśmy podkreślić, że jak do tej pory Prokuratura nie postawiła firmie ani jej pracownikom żadnych zarzutów" - informuje na wstępie przedstawiciel koncernu.

Ponieważ sprawa została ujawniona przez jednego z byłych pracowników, firma wyjaśnia, że przyczyną jego zwolnienia nie było zgłoszenie nieprawidłowości.

"W żadnym aspekcie fakt zgłoszenia zażaleń pracowniczych nie stanowi okoliczności obciążających pracownika w procesach weryfikujących jakość jego pracy. W lutym 2012 roku został zakończony program restrukturyzacji zatrudnienia obejmujący redukcję 25 stanowisk pracy. Weryfikacją objęci byli wszyscy przedstawiciele naukowi zatrudnieni w GSK, a wykorzystane w tym procesie kryteria były mierzalne i obiektywne (osiągane wyniki, ocena jakościowa, poziom kompetencji zawodowych) oraz uwzględniały oceny z trzech ubiegłych lat" - wyjaśnia GSK.

Zdaniem przedstawiciela firmy, realizowane przez GSK zadania w ramach programu Patron nie miały na celu transakcji pomiędzy przedstawicielami GSK a lekarzami uczestniczącymi w programie. "Zamierzonym i realizowanym efektem prowadzonych działań edukacyjnych była poprawa jakości diagnostyki i leczenia chorób płuc oraz współpracy pacjenta z lekarzem podczas przebiegu terapii" - czytamy w oświadczeniu.

"W ramach realizacji programu, GSK użycza placówkom ochrony zdrowia sprzęt stosowany w diagnostyce chorób płuc, a także poradniki dla pacjentów. Organizowane są również szkolenia dla personelu medycznego w zakresie prawidłowej diagnostyki oraz spotkania grupowe dla chorych Szkolenia te przeprowadzali lekarze lub pielęgniarki, którzy - na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia) z GSK, otrzymywali wynagrodzenia za swoją pracę adekwatne do zakresu zleconych prac oraz wiedzy i doświadczenia osoby zatrudnionej" - zaznacza koncern.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH