Fundusz skontrolował białostocki szpital. Będzie wysoka kara?

SP ZOZ Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku będzie musiał zapewne zapłacić wysoką karę. Chodzi o kontrolę, jaką na oddziale neurologicznym przeprowadził NFZ. Podobna sytuacja jest w szpitalach w Łomży i w Choroszczy.

Choć ani szpital, ani Fundusz nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących kontroli, to nieoficjalnie wiadomo, że kontrolerzy dopatrzyli się poważnych uchybień i białostocki szpital jeszcze w tym roku będzie musiał zapłacić około miliona złotych kary.

NFZ przyznaje, że kontrola w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku się odbyła. Stwierdzono nieprawidłowości, jednak szczegóły będzie można podać dopiero po zakończeniu wszystkich czynności.

Podobne kontrole i wykryte podczas nich nieprawidłowości zakończyły się jednak karami. W Szpitalu Wojewódzkim im. K.S. Wyszyńskiego w Łomży Fundusz doszukał się nieprawidłowości w umowach z lat 2012-2013. Dotyczyły one przede wszystkim rozliczenia leczenia udarów, ale także zakwestionowano niektóre hospitalizacje na oddziale urologicznym. Szpital musiał oddać ponad 1,7 mln zł za świadczenia nienależnie opłacone przez NFZ a także dodatkowo 184 tys. zł kary umownej w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami.

Z kolei oddział neurologiczny Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy był kontrolowany pod koniec 2013 r. Tam również kontrola objęła świadczenia kompleksowego leczenia udarów udzielone w latach 2012-2013. Większość z nich była rozliczona nieprawidłowo. Kary jednak jeszcze nie zapłacono. Szpital jest bowiem na etapie analizy raportu pokontrolnego. Dopiero po tym podejmie decyzję o ewentualnym odwołaniu się od decyzji NFZ.

Więcej: bialystok.gazeta.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH