Federacja PZ: minister realizuje kolejny postulat Porozumienia e-WUŚ „nie widział” różnych grup ubezpieczonych. Fot. archiwum RZ

Federacja Porozumienie Zielonogórskie przypomina, że postulat objęcia podstawową opieką zdrowotną każdego obywatela bez względu na posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego zawarła już w uchwale zarządu 2 sierpnia 2013 r., podjętej w 10. rocznicę powstania ruchu. Obecnie jest on bliski realizacji - Ministerstwo Zdrowia przedstawiło do konsultacji odpowiedni projekt.

Zapis o zagwarantowanym dostępie do bezpłatnej POZ niezależnie od posiadanego statusu ubezpieczeniowego znalazł się w projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i innych ustaw, skierowanym do konsultacji społecznych we wtorek (5 kwietnia) - podaje PZ.

I przypomina, że Porozumienie Zielonogórskie od dawna i wielokrotnie zabiegało o objęcie podstawową opieką zdrowotną każdego Polaka, a postulat ten stawał się coraz bardziej uzasadniony w obliczu nieustannych problemów z funkcjonowaniem e-WUŚ, który „nie widział” różnych grup ubezpieczonych.

Jak wyjaśnia prezes PZ Jacek Krajewski to, że taki zapis został zawarty w projekcie nowelizacji ustawy, jest konsekwencją rozmów Porozumienia Zielonogórskiego z NFZ i ministra zdrowia w grudniu 2015 r. Rozmowy dotyczyły kontraktowania w 2016 roku, a jednym z poruszanych tematów był źle funkcjonujący system weryfikacji uprawnień do świadczeń zdrowotnych. 

Więcej: www.federacjapz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH