Episkopat: zachęcamy do poparcia inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" Sektetariat Konferencji Episkopatu Polskil; FOT. KEP

Zachęcamy wszystkich do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję", która ma na celu większą ochronę życia dziecka poczętego - napisali biskupi w przesłanym w środę (8 października) PAP apelu Prezydium KEP.

W apelu podpisanym przez przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i sekretarza generalnego KEP bp. Artura Mizińskiego, hierarchowie zachęcili wszystkich do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję", która "ma na celu większą ochronę życia dziecka poczętego".

"Jest to ważny krok w stronę ochrony każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za kilka dni kończy się czas wyznaczony na zbieranie podpisów, dlatego raz jeszcze zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Karty z podpisami należy przesłać do organizatorów, aby trafiły do Parlamentu RP do końca listopada" - czytamy w apelu.

Biskupi zaznaczyli, że prawo do życia jest "podstawowym prawem każdego człowieka", a "każde dziecko ma prawo żyć, także dziecko chore".

"Musimy szczególnie chronić prawo bezbronnego dziecka żyjącego pod sercem matki, tak samo jak chronimy życie dziecka po jego narodzinach" - napisali. Dodali, że obrona życia nienarodzonych "nie jest kwestią religii czy światopoglądu, lecz należy do najbardziej fundamentalnych obowiązków każdego człowieka", ponieważ - zdaniem autorów apelu - o tym, że od chwili poczęcia istnieje osoba ludzka w fazie embrionalnej, "w bezsporny sposób mówi współczesna nauka".

"Jeśli rodzice - pomimo dostępnej pomocy psychologicznej, medycznej i materialnej - nie zdecydują się na wychowywanie dziecka, zawsze mogą przekazać je do adopcji, tym bardziej, że tak wiele rodzin jest gotowych z otwartym sercem przyjąć je i otoczyć swoją opieką. Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji - adopcja!" - podkreślili hierarchowie.

Przytoczyli słowa papieża Jana Pawła II, który w encyklice "Evangelium vitae" stwierdził, że "świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu".

Na zakończenie biskupi zaapelowali do wiernych o modlitwę za nienarodzone dzieci, aby "wszystkie od chwili swego poczęcia cieszyły się miłością i miały zagwarantowane prawo do narodzin i dalszego szczęśliwego życia".

Komitet #ZatrzymajAborcję zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne rozpoczął we wrześniu. W październiku jego przedstawiciele poinformowali o zebraniu pod nim 200 tys. podpisów.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH