Dyrektor UCK: zarzuty CBA nie mają oparcia w faktach Nie pierwszy raz dyrektor szpitala i szpital są oskarżani o domniemywane nieprawidłowości - napisał Dariusz Jorg w oświadczeniu. Fot. archiwum

Zarzuty dotyczące rzekomego działania na szkodę szpitala nie znajdują najmniejszego oparcia w faktach - oświadczył w piątek (9 grudnia) dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach Dariusz Jorg w reakcji na informacje o śledztwie CBA.

Dyrektor usłyszał zarzuty korupcyjne w wyniku śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego - dowiedziała się PAP źródłach zbliżonych do śledztwa.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że dyrektor nie został zatrzymany, ale zastosowano wobec niego półmilionowe zabezpieczenie mienia. Dyrektorowi zarzucono przyjęcie korzyści majątkowej - sprzętu RTV o wartości kilkunastu tys. zł oraz działanie na szkodę Centrum. Miało ono polegać na zawarciu z jedną z firm niekorzystnych umów na ok. 700 tys. zł.

- Nie pierwszy raz dyrektor szpitala i szpital są oskarżani o domniemywane nieprawidłowości. Zawsze po rzetelnym przedstawieniu stanu faktycznego zarzuty takie okazywały się nieuzasadnione. W jednym przypadku zarzuty takie rozpoznawane były nawet przez niezawisły sąd, a ze względu na ich bezpodstawność postępowanie zakończyło się uniewinnieniem dyrektora szpitala - napisał Dariusz Jorg w oświadczeniu.

- Pomówienia, na podstawie których obecnie wszczęto postępowanie również są całkowicie nieprawdziwe - dodał.

Dyrektor wyraził "głęboką wiarę", że wymiar sprawiedliwości wnikliwie przeanalizuje sprawę, a złożone w postępowaniu wyjaśnienia pozwolą właściwym organom na poznanie zaistniałych okoliczności faktycznych, co docelowo musi doprowadzić do umorzenia postępowania i oczyszczenia dobrego imienia dyrekcji już na etapie postępowania przygotowawczego.

Szef Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - jednego z największych szpitali w woj. śląskim - to kolejny podejrzany, któremu postawiono zarzuty w śledztwie dotyczącym korumpowania osób pełniących funkcje publiczne w służbie zdrowia - wyjaśnił Kaczorek.

Nakłaniać do korupcji mieli przedstawiciele powiązanych ze sobą podmiotów z branży medycznej, głównie świadczących usługi dotyczące onkologii i działające m.in. w Katowicach. - Dyrektor usłyszał zarzuty w czwartek w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Wydział nadzoruje śledztwo CBA w tej sprawie - dodał Kaczorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH