Szanse na długotrwałe rozwiązanie problemu dostrzegamy w prowadzonych obecnie rozmowach z rządem...

Jestem daleka od ocen, ale uważam, że pielęgniarki ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi mają prawo walczyć o należne im podwyżki, wynikające z zapisu art. 59 a ustawy o ZOZ-ach. Mają też prawo wglądu do dokumentacji, pozwalającej na analizę zarówno podpisywanych przez szpital kontraktów, jak i wypełnienia zapisu ustawowego o wzroście wynagrodzeń. Jest to szpital publiczny i należy im takie dane udostępnić.

W środę rozmowy mają być kontynuowane. Dyrekcja zobowiązała się do przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Mam nadzieję, że konflikt zostanie rozwiązany. Pewnie uda się osiągnąć consensus.

Szanse na długotrwałe rozwiązanie problemu dostrzegamy w prowadzonych obecnie rozmowach z rządem – z Ewą Kopacz, ministrem Michałem Boni, prezesem Paszkowskim i mamy nadzieję na consensus. Jednym z pomysłów na rozwiązanie kilku problemów – niskich wynagrodzeń i coraz bardziej doskwierającego różnym placówkom braku kadry pielęgniarskiej – jest wprowadzenie bonusów dla dyrektorów rozporządzeniem prezesa NFZ. 

Dyrektorzy, którzy zatrudniliby więcej pielęgniarek, otrzymaliby taki bonus w postaci wyższej punktacji, dającej dyrektorom ZOZ-ów większe pole manewru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH