Cieszyn: umorzono postępowanie w sprawie nieprawidłowości w szpitalu

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości do jakich miało dojść od grudnia 2009 r. do maja 2012 r. w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane po anonimowych pismach jakie otrzymali śledczy, a także zawiadomieniu podpisanym przez byłego pracownika szpitala.

Śledczy badali trzy wątki: rzekome nieprawidłowości w wykonywanych w szpitalu przez jednego z lekarzy świadczeniach medycznych w postaci biopsji mammotomicznej, które miały polegać na preparowaniu dokumentacji medycznej w taki sposób, aby badanie mogło być refundowane przez NFZ; narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia pacjentów oddziału kardiologicznego, które miało być wynikiem decyzji o przetransportowaniu pacjentów oddziału do innej jednostki ochrony zdrowia; w końcu likwidację poszczególnych poradni lub oddziałów.

Kontrola NFZ nie wykazała istotnych merytorycznie nieprawidłowości w sposobie prowadzenia dokumentacji medycznej przez lekarza, jak i sposobu rozliczania świadczonych przez niego usług. Nie zakwestionowano zasad przyjmowania pacjentek na oddziały, czasu ich pobytu na oddziale, braku faktycznego przebywania na oddziałach.

Śledczy nie potwierdzili również informacji, które znalazły się w zawiadomieniach, dotyczących likwidacji poszczególnych poradni lub oddziałów.
W wyniku podjętych czynności nie natrafiono również na jakiekolwiek dowody świadczące o zaniedbaniu w udzielaniu pomocy pacjentom oddziału kardiologicznego. Każdy transport pacjenta miał swoje wyraźne uzasadnienie medyczne, co zostało opisane w historiach chorób i był przeprowadzony w sposób, który nie zagrażał życiu lub zdrowiu pacjenta.

Więcej: http://gazetacodzienna.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH