Biegła lekarz podejrzana o wystawianie fałszywych zwolnień aresztowana Z uwagi na charakter czynów oraz obawę matactwa, na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Fot. PTWP

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, prowadzi śledztwo dotyczące nieprawdziwych zaświadczeń lekarskich.

W ramach tego postępowania prokurator przedstawił podejrzanej Beacie J. - lekarzowi z tytułem naukowym doktora i biegłej sądowej z listy biegłych Sądu Okręgowego w Łodzi - zarzuty popełnienia 119 czynów dotyczących wystawiania poświadczających nieprawdę zaświadczań usprawiedliwiających nieobecność w toku czynności procesowych.

Podejrzana przyznała się do stawianych jej zarzutów. W toku śledztwa szczegółowo opisała przebieg wszystkich zdarzeń z jej udziałem. Wskazała okoliczności i osoby, którym wydała zaświadczenia poświadczające nieprawdę. Potwierdziła, że przy ich wystawianiu naruszyła w rażący sposób wymagania stawiane czynnościom weryfikującym ewentualny stan zdrowia określonych osób, które są wskazane szczegółowo w ustawie o lekarzu sądowym.

Z uwagi na charakter czynów oraz obawę matactwa, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanej Beaty J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Od 30 listopada do 2 grudnia 2016 roku prokuratorzy z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawili zarzuty podżegania do wystawiania poświadczających nieprawdę dokumentów oraz posłużenia się nimi w toku czynności procesowych. Usłyszało je kolejnych 27 osób - adwokatów i radców prawnych.

Wobec tych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH