Białystok: odwołano dyrektorkę szkoły medycznej podejrzaną o korupcję

We wtorek (20 stycznia) zarząd województwa podlaskiego odwołał dyrektorkę jednej z białostockich szkół policealnych, której prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne.

Sprawa dotyczy dyrektorki Szkoły Policealnej nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Jak poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski, odwołanie ma związek z postawionymi jej zarzutami.

Dodał, że pozytywną opinię co do planów odwołania dyrektorki wyraził wcześniej podlaski kurator oświaty. Obowiązki dyrektora szkoły na razie będzie pełnił dotychczasowy wicedyrektor tej placówki.

W październiku ubiegłego roku białostocka prokuratura postawiła kobiecie zarzuty ośmiokrotnego przyjęcia łapówek. Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił wówczas wniosku śledczych o areszt, ale zawiesił podejrzaną w pełnieniu funkcji dyrektora.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu złożonym przez osoby pokrzywdzone. Dyrektorce postawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych, od 500 zł do 3 tys. zł. Do przestępstw miało dojść w okresie dziesięciu lat. Kobieta nie przyznała się do stawianych jej zarzutów.

Jakiś czas temu media podawały informację, że podejrzana obecnie o przestępstwa korupcyjne kobieta miała np. zmuszać pracowników szkoły do dzielenia się z nią nagrodami pracowniczymi, dodatkami motywacyjnymi czy premiami uznaniowymi.

- Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, nie jest wykluczone, iż będą stawiane kolejne zarzuty - powiedział PAP we wtorek (20 stycznia) Anatol Pawluczuk, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

W minionym tygodniu zarząd województwa podjął decyzję o połączeniu białostockich szkół policealnych o profilu medycznym - szkół nr 1 oraz nr 2, w jedną placówkę. Kwasowski wyjaśnił, że powodem są względy ekonomiczne i lokalowe.

Teraz sprawą zajmie się sejmik województwa. Jeśli - jak dodał Kwasowski - przegłosuje uchwałę, szkoły będę połączone już od 1 września tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH