Jeszcze w lipcu minister zdrowia, Ewa Kopacz ma powołać zespół ds. osób niepełnosprawnych

We wtorek (1 lipca) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim reprezentanci organizacji pozarządowych działających w środowiskach osób chorych i niepełnosprawnych dyskutowali na ich rolą, jako rzeczników tychże środowiska. Kilkadziesiąt takich stowarzyszeń i organizacji tworzy Ślaskie Forum Organizacji Socjalnych KaFOS.

– KAFOS rozpoczął swoją samodzielną działalność w 1999 r., uruchomił swoją pierwszą siedzibę, rozpoczął realizację pierwszych projektów i wzbogacał swój potencjał o nowe organizacje członkowskie. W przeciągu swojej działalności stale wzrastała liczba organizacji członkowskich KAFOS, od 3 organizacji założycielskich do 86 organizacji będących członkami zwyczajnymi na koniec 2007 r. – informuje Anna Kruczek, prezes zarządu. – Misją Forum jest podnoszenie godności życia osób chorych i niepełnosprawnych. Chcemy przyczynić się do wzrostu poziomu respektowania praw obywatelskich chorych i niepełnosprawnych.

Całkiem możliwe, że spory udział w tej misji będzie miał zespół ds. osób niepełnosprawnych powołany przy ministrze zdrowia.

– Minister Ewa Kopacz ma powołać takie ciało jeszcze w lipcu. Takich zespołów nigdy nie za wiele  – uważa niepełnosprawny poseł PO, Marek Plura. – Sądzę, że praktycznie przy każdym ministerstwie taki zespół powinien działać. Najlepiej jednak byłoby, gdyby Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uzyskał status ministra. To znacznie zwiększyłoby jego skuteczność. Przypomnę, że dziś pełnomocnik, Jarosław Duda, jest w randze wiceministra spraw socjalnych.

Możliwe, że jeszcze w tym roku Donald Tusk zdecyduje o zmianie statusu Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH