Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw b. wiceministrowi zdrowia Krzysztofowi G. i innym osobom, oskarżonym o przestępstwa o charakterze korupcyjnym w służbie zdrowia - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz.

Krzysztofowi G. postawiono łącznie siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym i trzy dotyczące nakłaniania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Zarzuty dotyczą okresu od lipca 2001 r. do listopada 2003 r., kiedy oskarżony pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w ZOZ w Skarżysku- Kamiennej.
- W związku z pełnieniem tej funkcji Krzysztof G. przyjął od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson Poland korzyści majątkowe w łącznej kwocie ponad 22 tys. zł w zamian za preferowanie przy zakupie materiałów medycznych tej firmy - wyjaśniła rzeczniczka.

Pieniądze przekazywane były na podstawie fikcyjnych faktur wystawianych przez właścicielkę i pracowników Agencji Turystycznej „Terra Travel“ ze Skarżyska-Kamiennej.
- Faktury poświadczały wykonywanie przez Krzysztofa G. dla firmy Johnson&Johnson szkoleń, zjazdu i seminarium dla lekarzy, które w rzeczywistości nie odbyły się - dodała Chrabąszcz.

Aktem oskarżenia objęto również właścicielkę agencji turystycznej Joannę Ć., dyrektora agencji Andrzeja G. i byłą pracownicę Katarzynę K.
Joanna Ć. i Andrzej G. zostali oskarżeni o cztery przestępstwa polegające na udzielaniu pomocy Krzysztofowi G. w przyjęciu korzyści majątkowych.

- Poświadczyli nieprawdę w czterech fakturach VAT wystawionych za usługi świadczone rzekomo przez Krzysztofa G. - wyjaśniła rzeczniczka.

Podobny zarzut - poświadczenia nieprawdy w fakturze VAT - usłyszała była pracownica agencji Katarzyna K. Według prokuratury została ona do tego nakłoniona przez Andrzeja G.

Aktem oskarżenia objęty został również Andrzej S. - Zarzucono mu, że działając z zamiarem udzielenia Krzysztofowi G. pomocy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, utrudniał prowadzone śledztwo. Podejmował działania zmierzające do nakłonienia Andrzeja G. do sporządzenia oraz złożenia nieprawdziwego oświadczenia z treści którego wynikało, że odwołuje złożone uprzednio wyjaśnienia obciążające Krzysztofa G. - wyjaśniła Chrabąszcz.

Kolejny oskarżony - Tadeusz J. - stanął pod zarzutem udzielenia pomocy Krzysztofowi G. w przyjęciu korzyści majątkowych poprzez nakłonienie Andrzeja G. do poświadczania nieprawdy w fakturach.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH