Na mocy ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, Agencja Oceny Technologii Medycznych zyskuje osobowość prawną.

Agencja Oceny Technologii Medycznych na swojej stronie informuje, że 12 sierpnia 2009 roku weszła w życie ustawa z dn. 25 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o cenach.

Na jej mocy Agencja uzyskuje status państwowej jednostki organizacyjnej posiadającej osobowość prawną. AOTM będzie działać na podstawie statutu, który zostanie wprowadzony w życie w drodze rozporządzenia ministra zdrowia. Wszelkie zmiany w strukturze organizacyjnej oraz wynikające z ustawowych zdań Agencji zostaną umieszczone na stronie internetowej AOTM po opublikowaniu stosownych aktów wykonawczych do niniejszej ustawy.

Tekst komunikatu AOTM jest dostępny na stronie http://www.aotm.gov.pl/index.php?id=102

To kolejny etap wzmacniania roli AOTM. Przypomnijmy, że od września ub.r. Agencja może wydawać różne typy rekomendacji (m.in. dotyczące farmakoterapii) – już nie tylko pozytywne lub negatywne, ale także warunkowe lub tymczasowe.

– Mając osobowość prawną, zyskamy większe możliwości działania – mówił niedawno Rynkowi Zdrowia Wojciech Matusewicz, dyrektor AOTM, wskazując chociażby na możliwość wykonywania przez Agencję analiz na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH