PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Samorząd lekarski: uwagi do projektu zmian w ustawie o prawach pacjenta

Naczelna Rada Lekarska po przeanalizowaniu projektu zmian ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta opublikowała na swojej stronie internetowej szereg uwag do tych propozycji.

NRL pozytywnie oceniła zamiar doprecyzowania sposobu postępowania z dokumentacją medyczną. Rada podkreśla, że nałożenie na samorząd lekarski obowiązku przekazywania podmiotowi uprawnionemu dokumentacji medycznej praktyki lekarskiej, która zaprzestała udzielać świadczeń zdrowotnych na skutek śmierci lekarza prowadzącego taką praktykę, nie rozwiązuje problemu finansowania przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej.

Z treści założeń projektu bowiem wynika, że zadaniem samorządu zawodowego byłoby jedynie zabezpieczenie i przekazanie dokumentacji medycznej uprawnionemu podmiotowi, nie zaś jej przechowywanie i udostępnianie. Zdaniem NRL projektowana regulacja powinna jasno wskazywać podmiot zobowiązany do ponoszenia kosztów przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej praktyki lekarskiej, która zaprzestała działalności na skutek śmierci lekarza ją prowadzącego.

Więcej: www.nil.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH