PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Prezydium NRL krytykuje projekt zmiany ustawy o działalności leczniczej

Prezydium NRL krytycznie odniosło się do projektu założeń dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia 13 marca br.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował 23 marca br. list do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w tej sprawie.

W liście przedstawione zostało stanowisko prezydium NRL, w którym czytamy, że "ustawa o działalności leczniczej, zapowiadana jako akt prawny zawierający korzystne zmiany dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, nie spełniła większości oczekiwań stawianych jej w tym zakresie”.

Ponadto uznano, że ”ustawa nie doprowadziła do zniesienia nieuzasadnionych ograniczeń form wykonywania zawodu przez lekarzy i lekarzy dentystów. Wprowadziła skomplikowaną, wielowyrazową nomenklaturę, utrudniającą odróżnienie podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich (w ustawie funkcjonują pojęcia: podmiot leczniczy, podmiot wykonujący działalność leczniczą, przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego, praktyka zawodowa)”.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH