PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

OZZL: odpowiedź prezydenta RP na pismo związku ws. recept

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o ustosunkowanie się do przedstawionych przez OZZL problemów, w tym propozycji rozwiązania konfliktu wokół nowych zasad wypisywania recept refundowanych.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przedstawił odpowiedź Kancelarii Prezydenta na list ZK OZZL z dnia 2 marca 2012 r.

Irena Wóycicka, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta informuje, że wystąpiła do ministra zdrowia z prośbą o ustosunkowanie się do przedstawionych przez OZZL problemów, w tym zwłaszcza do propozycji rozwiązania konfliktu, jaki pojawił się w związku z nowymi zasadami wypisywania recept refundowanych.

Zarząd Krajowy OZZL zwraca uwagę na m.in. na opinię pani minister z Kancelarii Prezydenta RP stwierdzającą, że minister zdrowia ''nie odniósł się do przedstawionej przez ZK OZZL propozycji rozwiązania zaistniałego konfliktu, polegającej na zamieszczeniu na recepcie rubryki, w której pacjent oświadczałby czy jest uprawniony do refundacji, a lekarz - zamiast określania odpłatności za lek - wpisywałby kod rozpoznania choroby''.

Minister Wóycicka ponownie wystąpiła do MZ w tej sprawie.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH