PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

NIL: potwierdzenie znajomości j.polskiego – odpowiedź MZ Resort zdrowia informuje, że prowadzone są prace nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w związku z postulatami zgłaszanymi do MZ dot. zniesienia obowiązku zdawania egzaminu z języka polskiego. Fot. Archiwum

Resort zdrowia odpowiedział na pismo prezesa NRL z 29 stycznia 2016 r., dot. obowiązku zdawania egzaminu z języka polskiego przez wszystkich lekarzy, którzy chcą wykonywać zawód w Polsce, a ukończyli studia medyczne w języku innym niż polski.

Jak podaje Naczelna Izba Lekarska, głos w sprawie zabrał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Jarosław Pinkas:

''W odpowiedzi na pismo z dnia 29 stycznia 2016 r. (znak: NRL/SP/EB/156/16) uprzejmie informuję, że obecnie prowadzone są prace nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w związku z postulatami zgłaszanymi do Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi zniesienia obowiązku zdawania egzaminu z języka polskiego przez obywateli polskich i państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy władają językiem polskim w mowie i w piśmie w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu lekarza lub lekarza dentysty.
W związku z powyższym dziękuję za Państwa gotowość do współpracy i żywię nadzieję na owocną współpracę, w szczególności w toku konsultacji społecznych''.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH