PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Narodowy Fundusz Zdrowia zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat, w którym przypomina świadczeniodawcom o konieczności przekazywania dodatkowych danych o listach oczekujących.

Zgodnie z wymogami świadczeniodawca zobowiązany jest składać Funduszowi informacje o osobach oczekujących według stanu na ostatni dzień miesiąca. Wśród przekazanych danych musi się znaleźć imię i nazwisko osoby oczekującej oraz data wpisu na listę oczekujących.

Oprócz tego płatnik musi zostać poinformowany o osobach skreślonych z listy oczekujących w danym okresie sprawozdawczym (imiona i nazwiska, daty wpisu na listę oczekujących, daty skreślenia z listy oczekujących oraz kod przyczyny skreślenia z listy oczekujących).

Po raz pierwszy świadczeniodawcy są zobowiązani do przekazania takich danych za luty 2012 r., chyba że dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ, z którym świadczeniodawca jest związany umową na podstawie uzasadnionego wniosku świadczeniodawcy, zwolnił świadczeniodawcę na czas określony, nie dłużej niż na 3 miesiące, z obowiązku przekazywania dodatkowych danych z zakresu list oczekujących.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH