PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

NFZ o karach umownych za recepty

Prezes NFZ wysłał w środę (7 marca) do Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy pismo, w którym odpowiada na postulaty lekarzy-związkowców w sprawie wykreślenia z umów o świadczenia regulacji dotyczących możliwości nakładania na świadczeniodawcę kar umownych.

Prezes Jacek Paszkiewicz podkreśla, że umowy zawierane ze świadczeniodawcami mają charakter umów cywilnoprawnych i dla ich zawarcia wymagana jest zgodna wola stron.

Paszkiewicz zwraca uwagę, że strony niezadowolone z treści umowy i wynikających z niej konsekwencji mogły zrezygnować z jej podpisania, czego nie uczyniły, godząc się na treść umowy i podejmując ryzyko związane z prowadzoną przez siebie działalnością.

W związku z tym - czytamy dalej w odpowiedzi - prezes NFZ nie znajduje przesłanek do uwzględnienia wniosku Zarządu Krajowego OZZL o usunięcie z umów regulacji dotyczącej nałożenia kary umownej w przypadku stwierdzenia niewykonania lub nienależytego wykonania umowy,z przyczyn leżących po stronie świadczeniodawcy oraz w przypadku wystawienia recepty osobom nieuprawnionym lub w przypadkach nieuzasadnionych.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH