PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

NFZ: nowelizacja zarządzenia w rodzaju leczenie szpitalne

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia poinformowała, że pełniący obowiązki prezesa NFZ Marcin Pakulski podpisał 4 lutego br. nowelizację zarządzenia dotyczącego leczenia szpitalnego

Jak podał NFZ zmiany w zarządzeniu dotyczą w szczególności rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu położnictwa i ginekologii oraz neonatologii.

W wyniku dyskusji i spotkania, które odbyło się w Centrali NFZ ze środowiskiem reprezentowanym przez konsultantów krajowych oraz uzgodnień ze środowiskiem medycznym, utworzono w zakresie położnictwa nową grupę dla ciężkich patologii ciąży zakończonych porodem o charakterze zabiegowym. Grupa została utworzona dla trzeciego stopnia referencyjnego położnictwa zapewniającego opiekę okołoporodową na najwyższym poziomie.

W odniesieniu do neonatologii przywrócono procedurę fototerapii w grupach rozliczeniowych patologii noworodka. Ponadto umożliwiono rozliczanie w grupach neonatologicznych takie procedury, jak monitorowanie niektórych parametrów życiowych, czy badania obrazowe, oraz procedur zabiegowych w odniesieniu do noworodków poddawanych zabiegom, hospitalizowanych w oddziałach neonatologicznych.

Dodatkowo dokonano modyfikacji załączników związanych z leczeniem żywieniowym. Zmiany dokonane zostały na wniosek Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, które wspólnie uzgodniły zawartość merytoryczną. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH