PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Ukazało się zarządzenie nr 118/2017/DSOZ prezesa NFZ z 30 listopada w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem polegają na wyodrębnieniu grup rozliczeniowych JGP w rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych dla pacjentów:

• z wybranymi chorobami demielinizacyjnymi ośrodkowego układu nerwowego oraz reumatoidalnymi;

• z zaburzeniami funkcji ośrodkowego układu nerwowego.

Z uwagi na przewlekły i postępujący przebieg chorób demielinizacyjnych i reumatoidalnych, pobyt pacjentów na stacjonarnej rehabilitacji będzie możliwy do rozliczenia istniejącymi grupami (np. RNM, RNP, ROO czy ROZ) oraz nową wyodrębnioną grupą dedykowaną tym schorzeniom. Pacjent uzyska większy dostęp do świadczeń, w sytuacji gdy stan zdrowia będzie kwalifikował go do rehabilitacji w warunkach stacjonarnych.

Utworzenie dodatkowej grupy dla pacjentów z zaburzeniami funkcji ośrodkowego układu nerwowego ma umożliwić dostęp do opieki rehabilitacyjnej pacjentom, którzy nie mogą skorzystać ze świadczeń w zakresie rehabilitacji neurologicznej wczesnej.

Czytaj: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH