PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Mazowieckie: przekształcenie siedleckiego szpitala zgodne z prawem - wyrok jest ostateczny

Naczelny Sąd Administracyjny 13 marca uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach i oddalił skargę organizacji związkowych na uchwałę likwidacyjną. Wyrok NSA jest ostateczny.

Jak informuje Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszłkowskiego Województwa Mazowieckiego, wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego oznacza zielone światło dla finalizacji procesu likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach.

- To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla samego szpitala. Wyrok NSA kończy długi, czasochłonny i bezproduktywny spór, a przede wszystkim potwierdza, że nasze działania były zgodne z prawem i właściwe - podsumował wiadomość Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.

Uchwałę w sprawie likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach podjętą w 2010 r. podważyły związki zawodowe działające w szpitalu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił uchwałę sejmiku.

Czytaj. Mazowsze: związkowcy kwestionują przekształcenia szpitali - co dalej z WSS w Siedlcach?

Z wyrokiem tym nie zgodziły się władze województwa, kierując sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który ostatecznie przychylił się do stanowiska samorządu.

Przypomnijmy, że WSS w Siedlcach to jeden z pięciu skomercjalizowanych szpitali należących do samorządu województwa mazowieckiego. W zeszłym roku samorząd zdecydował o likwidacji SP ZOZ-u i utworzeniu w jego miejsce jednostki o nazwie Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach.

Podważenie likwidacji SPZOZ-u przez związki zawodowe mogło wpłynąć negatywnie na proces przekształcania i restrukturyzacji szpitala oraz otworzyć drogę do kwestionowania innych przekształceń na Mazowszu.

Czytaj. Przekształcenia szpitali wojewódzkich: poszło (raczej) gładko, ale czy wystarczy pieniędzy z kontraktów?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH