PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

MZ zabezpiecza się przed konfliktem interesów w zakresie refundacji leków Nowelizacja zarządzenia w sprawie zakresu czynności sekretarza stanu oraz podsekretarzy stanu zobowiązuje do niezwłocznego poinformowania na piśmie o możliwym konflikcie interesów. Fot. Archiwum

Po artykule "Refundacje: wiceminister zdrowia, który doradzał producentowi, nie może decydować o dopłacie do leku'', który ukazał się 12 września Ministerstwo Zdrowia zabezpiecza się przed konfliktem interesów - podaje Rzeczpospolita.

Nowelizacja zarządzenia ministra zdrowia w sprawie zakresu czynności sekretarza stanu oraz podsekretarzy stanu zobowiązuje do niezwłocznego poinformowania na piśmie o możliwym konflikcie interesów. Zarządzenie daje także ministrowi możliwość wyłączania ich z decyzji administracyjnych w takim przypadku.

Zarządzenie ma zapobiegać sytuacjom podobnym do opisanej przez ''Rzeczpospolitą'' ("Refundacyjny konflikt interesów"), kiedy podsekretarz stanu decydował o refundacji leku, dla którego wcześniej, jako specjalista w dziedzinie oceny technologii medycznych, pisał wniosek refundacyjny.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił zaskarżoną przez producenta decyzję refundacyjną, powołując się na konflikt interesów.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH