PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

We wtorek (2 sierpnia) opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie praktyki zawodowej realizowanej w ramach kształcenia fizjoterapeutów. Nowe rozwiązania mają przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia fizjoterapeutów, w szczególności poprzez doskonalenie umiejętności praktycznych.

Sześciomiesięczna praktyka realizowana w ramach kształcenia w zakresie fizjoterapii stanowi integralny element kształcenia w zawodzie fizjoterapeuty. Praktykant może ją rozpocząć po złożeniu ostatniego wymaganego planem studiów egzaminu. Praktyka odbywa się zgodnie z ramowym programem praktyki.

W toku praktyki fizjoterapeuta powinien nabyć nie tylko umiejętności zawodowe, ale również ukształtować odpowiednie postawy wobec pacjentów, ukierunkowane na poszanowanie ich praw. Ponadto powinien wyrobić nawyk samokształcenia, niezbędny w pracy fizjoterapeuty oraz nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

W projekcie rozporządzenia szczegółowo określono obowiązki praktykanta oraz określono wymiar godzinowy w ciągu doby (8 godzin) i tygodniowy (40 godzin w przyjętym w danym podmiocie leczniczym okresie rozliczeniowym), w którym odbywana jest praktyka. Projekt rozporządzenia określa również procedury stosowane w przypadku skracania i przedłużania okresu praktyki.

Czytaj: www.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych