PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

W poniedziałek (17 września) resort zdrowia opublikował na swojej stronie internetowej projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz ustawy o odpadach.

Ustawa, o której mowa, została opublikowana z uwagi na pilną potrzebę objęcia kontrolą ustawową substancji chemicznych, które w 2010 r. były przedmiotem obrotu handlowego w sklepach z tzw. dopalaczami a w ostatnim czasie również przedmiotem obrotu w sklepach internetowych oraz z uwagi na potrzebę legislacyjnego dostosowania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do przyjętej przez Sejm w dniu 15 kwietnia 2011 r. Ustawy o działalności leczniczej (DZ. U. Nr 112, poz. 654 z późn. zm.).

W projekcie dokonano również uzupełnienia regulacji wprowadzonych ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r., o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 105 poz. 614) o nieuwzględnione środki zastępcze w artykułach 24, 24A, 24B oraz wprowadzono analogiczne zmiany w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz.U. z 2010 r, Nr. 185, poz. 1243 z późn. zm.).

W poniedziałek (17 września) projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych. Termin zgłaszania uwag upływa w dniu 8 października br.

Więcej: www.mz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH