PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia umieściło na swojej stronie internetowej komunikat w sprawie konsekwencji wynikających z niedopełnienia obowiązków określonych w art. 53 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr113, poz. 657 i Nr 174, poz. 1039).

Zgodnie z art. 53 ust 3 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, w przypadku stwierdzenia zasadności utworzenia rejestru medycznego, Minister Zdrowia tworzy dany rejestr w drodze rozporządzenia w terminie 6 miesięcy od dnia upływu terminu, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ww. ustawy, a więc do końca bieżącego roku. 

W przypadku nieutworzenia rejestru, zgodnie z art. 53 ust 5 przywołanej na wstępie ustawy, podmiot go prowadzący jest zobowiązany do ostatniego dnia stycznia 2013 r. zaprzestać prowadzenia tego rejestru, niszcząc wszelkie bazy danych i nośniki informacji w sposób określony w ustawie.

Podmioty informacje o prowadzonych rejestrach powinny kierować do jednostki odpowiedzialnej za zbieranie zgłoszeń, którą jest Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. 

Przekazane informacje stanowią podstawę do tworzenia w drodze rozporządzeń Ministra Zdrowia poszczególnych rejestrów medycznych na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH