PRAWO W OCHRONIE ZDROWIA

MZ bada okoliczności dotyczące postępowania wobec rannego pięciolatka

Agnieszka Gołąbek, rzecznik prasowy resortu zdrowia poinformowała, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podjął czynności zmierzające do dokładnego ustalenia przebiegu zdarzeń i wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z przewiezieniem pięcioletniego dziecka rannego w wypadku ze szpitala w Gostyniu do Szpitala Klinicznego w Poznaniu, m.in. zwrócił się do szefa LPR, o o pilne złożenie pisemnych wyjaśnień.

Niezależnie od przedstawionych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe informacji, minister w poniedziałęk (13 sierpnia) wszczął kontrolę w LPR w zakresie odmowy transportu lotniczego pacjenta z SPZOZ w Gostyniu. (Podstawa prawna art. 121 ust. 3 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654, z późn. zm.). 

Minister zwrócił się także do wojewody wielkopolskiego, Piotra Florka, o niezwłoczne dokonanie kontroli prawidłowości całości postępowania dotyczącego rannego dziecka - przede wszystkim w SPZOZ w Gostyniu, wskazując jednocześnie na konieczność udziału w tej kontroli konsultantów wojewódzkich w dziedzinach medycyny ratunkowej oraz chirurgii dziecięcej. Pisemną prośbę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji otrzymał także starosta powiatu gostyńskiego (podmiot tworzący SPZOZ). 

Jednocześnie prezes NFZ Agnieszka Pachciarz, poinformowała, że Fundusz w ramach swoich kompetencji również skontroluje szpital w Gostyniu, by ustalić czy był on odpowiednio zabezpieczony w transport sanitarny. 

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH