"Zdrowe piersi są OK.!": program edukacyjny - doceniony

Wojewódzki program edukacyjny dla młodzieży mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych w zakresie profilaktyki raka piersi "Zdrowe piersi są OK.!" zdobył II miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Know Health 2013 w kategorii "najlepszy program samorządu, podmiotu leczniczego lub innego podmiotu niekomercyjnego promujący zdrowie, czyli najlepsza inicjatywa w dziedzinie profilaktyki i promocji zdrowia".

Autorem i głównym realizatorem nagrodzonego programu jest zespół pracowników oddziału oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Głównymi celami programu jest kształtowanie wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych nawyku pielęgnacji piersi i dbania o nie oraz budowanie świadomości dotyczącej samokontroli piersi wśród dziewcząt i osób z ich najbliższego otoczenia.

- Realizując założenia programu, zwracamy szczególną uwagę na to, by przekazywane treści budziły pozytywne skojarzenia - mówi dr Agata Wolska-Adamczyk, kierownik oddziału oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia w WSSE w Warszawie. - Unikamy zakazów i negatywnych zaleceń, czego nie robić. Przedstawiamy problem chorób piersi i związanej z tym profilaktyki w kontekście modnej i nowoczesnej dbałości o zdrowie i urodę kobiet. I to działa! - dodaje Wolska-Adamczyk.

W edycji pilotażowej programu w roku szkolnym 2012/2013 wzięło udział 39 szkół ponadgimnazjalnych z 36 powiatów województwa mazowieckiego. Edukacją zostało objętych: 3,3 tys. uczniów, 3,8 tys. rodziców i opiekunów, 613 nauczycieli i pedagogów.

WSSE w Warszawie wraz z partnerami kontynuuje realizację programu w bieżącym roku szkolnym. Do jej realizacji przystąpiły 234 szkoły ponadgimnazjalne, co stanowi 35 proc. szkół ponadgimnazjalnych w województwie mazowieckim.

Więcej: www.gis.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH