Zapowiada się rekordowy Kongres Wyzwań Zdrowotnych Podczas konferencji prasowej podano, że tym roku podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych spodziewanych jest ponad 3 tys. gości. Odbędzie się blisko 50 sesji. Fot. PTWP

- Środowisko medyczne bardzo aktywnie zaangażowało się w organizację Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, co nas bardzo cieszy. W dwóch pierwszych dniach spotkają się decydenci, zarządzający i finansujący ochronę zdrowia oraz lekarze. Trzeci dzień będzie dniem otwartym dla mieszkańców Śląska - przekazał Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, we wtorek (16 stycznia) podczas konferencji prasowej zapowiadającej III Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 8-10 marca 2018 r. w Katowicach.

Jak wyliczał Wojciech Kuśpik, prezes Wydawnictwa PTWP SA, organizatora Kongresu, w zeszłym roku Kongres Wyzwań Zdrowotnych skupił ponad 2,5 tys. uczestników. W tym roku w Katowicach spodziewanych jest ponad 3 tys. gości. Odbędzie się blisko 50 sesji z udziałem znanych specjalistów medycyny i zarządzania ochroną zdrowia, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, zatem wielu środowisk zaangażowanych w ochronę zdrowia.

- W ramach III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) pojawi się też nowa inicjatywa - konkurs Zdrowy Samorząd, gdzie samorządy będą się mogły pochwalić tym, co robią dla zdrowia mieszkańców. Zainteresowanie i skala tego przedsięwzięcia zaskoczyła nas. Do konkursu zostało już zgłoszonych ponad 160 programów zdrowotnych - mówił prezes Wojciech Kuśpik.

50 sesji, 5 ścieżek tematycznych
Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu Rynek Zdrowia, wyjaśnił, że 50 sesji podczas tegorocznego HCC zostało podzielonych na 5 ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie oraz edukacja.

- Zapraszam gorąco na sesję otwarcia Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Będzie miała bardzo ciekawą formę. Chcemy dać szansę przedstawienia swoich punktów widzenia przedstawicielom wszystkich ugrupowań parlamentarnych, ale także samorządom i związkom zawodowym działającym w ochronie - mówił redaktor naczelny Rynku Zdrowia.

W tym roku bardzo ważne oprócz polityki zdrowotnej będą m.in. dwie ścieżki: nowe technologie i edukacja - wskazał Wojciech Kuta.

- Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kto zapłaci za nowoczesne technologie i czy muszą być takie drogie. Kolejny obszerny temat to edukacja, ale nie tylko edukacja pacjentów, również lekarzy i innych osób szeroko uczestniczących w systemie - mówił naczelny Rynku Zdrowia.

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

Śląski Dzień Zdrowia
Zaprosił też na Śląski Dzień Zdrowia, który cieszy się coraz większą popularnością. - W dniu otwartym mieszkańcy Śląska będą mogli posłuchać wykładów, zbadać się, poćwiczyć pod profesjonalnym okiem. Co roku frekwencja w tym dniu jest większa. Liczmy, że 10 marca pobijemy rekord - mówił Wojciech Kuta.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH