XI Krajowy Zjazd Lekarzy: nowelizacja ustawy refundacyjnej do TK

Delegaci XI Krajowego Zjazdu Lekarzy zdecydowali o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego przepisów ustawy o zmianie ustawy o refundacji leków oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Zjazd podjął uchwałę zobowiązującą prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do wystąpienia do TK z wnioskiem o zbadanie konstytucyjność rozporządzenia w sprawie warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Chodzi tu o zapis dotyczący możliwości nałożenia kar umownych w przypadku nienależytego wykonywania umowy przez świadczeniodawcę. Za uchwałą głosowało 260 delegatów, przeciwko - 7, również 7 wstrzymało się od głosu.

Jednocześnie zjazd w ramach apelu zobowiązał prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do rozważenia wystąpienia do TK w sprawie konstytucyjności niektórych zapisów nowelizacji ustawy refundacyjnej. Za apelem głosowało 266 delegatów, przeciw - 2, wstrzymało się od głosu - 6.

Zarówno projekt uchwały jak i opisywanego apelu został zgłoszony przez Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który jest delegatem na zjazd.

Zjazd przyjął też stanowisko zgłoszone przez NRL w sprawie oparcia refundacji leków nie na wskazaniach rejestracyjnych, a zgodnie z aktualną wiedza medyczną. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH