X Forum Rynku Zdrowia: deklaracji nie brakowało, sprawdźmy ich efekty

Tegoroczne Forum Rynku Zdrowia, które w czwartek (23 października) rozpoczyna się w Warszawie, ma szczególny charakter. Nie tylko dlatego, że to jubileuszowa, bo już dziesiąta edycja tej jesiennej dwudniowej konferencji organizowanej przez redakcję wraz z wydawcą miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

W spotkaniu udział zapowiedziało ponad 1000 gości, w tym 120 prelegentów, którzy uczestniczyć będą w 14 sesjach tematycznych. Sesja inaugurująca X Forum Rynku Zdrowia będzie stanowiła znakomitą okazję do swoistego remanentu i weryfikacji zapowiedzi polityków odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zdrowotnej po 1989 roku.

Niektóre z tych deklaracji przypomnimy, cytując wypowiedzi oraz deklaracje sprzed lat, które padały m.in. podczas pierwszej i kolejnych edycji Forum Rynku Zdrowia. Jubileuszowa konferencja sprzyja takim podsumowaniom.

W debacie "Forum 2014 - próba bilansu przy okazji kilku rocznic", otwierającej konferencję, wezmą udział m.in. byli ministrowie zdrowia, a także przedstawiciele NFZ, samorządu lekarskiego, eksperci.

Z jednej strony postarają się wskazać na problemy naszego systemu opieki zdrowotnej, których od lat nie udało się rozwiązać, ale też na osiągnięcia polskiej medycyny.

Taki bilans jest jak najbardziej uzasadniony - spotykamy się w Warszawie w roku, w którym przypada kilka ważnych jubileuszy: 25 lat od rozpoczęcia transformacji ustrojowej, 15 lat po wprowadzeniu zasad ubezpieczeniowego systemu w polskiej opiece zdrowotnej, wreszcie po 10 latach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Co tak naprawdę zmieniło wprowadzenie zasad systemu ubezpieczeniowego 15 lat temu? Czy wykorzystaliśmy potencjał, jaki - zdaniem wielu ekspertów - tkwił w reformie z 1999 roku? Czy mamy obecnie klarowną strategię polityki zdrowotnej w Polsce, w tym dotyczącą organizacji lecznictwa i systemu finansowania świadczeń zdrowotnych? To tylko niektóre pytania, na które będą odpowiadali uczestnicy sesji "Forum 2014 - próba bilansu...".

Tradycyjnie, zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny - wyróżnienia przyznawane przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Również tegoroczna Gala ma szczególny charakter. Z okazji jubileuszowego Forum Rynku Zdrowia, pragniemy przypomnieć dotychczasowych laureatów tworząc zarówno dosłownie, jak i w przenośni - Portret Dziesięciolecia.

Program X Forum Rynku Zdrowia stwarza znakomitą okazję do formułowania wniosków dotyczących funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce - zarówno w aspekcie organizacyjnym, finansowym oraz prawnym, jak i obejmującym zagadnienia terapeutyczne w różnych obszarach medycyny.

W portalu rynekzdrowia.pl będziemy na bieżąco relacjonować przebieg dyskusji podczas X Forum Rynku Zdrowia, które potrwa do 24 października.

Szczegółowy program Forum: www.rynekzdrowia.pl/Konferencje

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH