250 ekspertów medycznych specjalizujących się diagnostyce i leczeniu chorób rzadkich z Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Łotwy, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Włoch, Ukrainy i USA weźmie udział w XI Europejskim Kongresie Chorób Rzadkich (Spała, 28-30 czerwca).

Ze względu na szkoleniowy charakter konferencji, prowadzone będą wykłady i seminaria dla lekarzy, diagnostów i terapeutów, jak również urzędników administracji państwowej i przedstawicieli organizacji pacjentów na temat chorób rzadkich oraz konsultacje medyczne.

Udział w konferencji zapowiedzieli także przedstawiciele pacjentów z krajów Centralnej i Wschodniej Europy (Białorusi, Czech, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Słowenii, Serbii, Ukrainy).

Celem konferencji jest przybliżenie wieloaspektowej problematyki chorób rzadkich i podniesienie świadomości społecznej. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na aspekty organizacyjne i problemy związane z leczeniem, specjalistyczną opieką medyczną, rehabilitacją oraz opieką paliatywną.

Specjaliści z zakresu chorób rzadkich wskazują na najlepiej obecnie działający model organizacji opieki nad chorymi, czyli francuski. Lekarze świadczą bezpośrednią opiekę medyczną nad pacjentem w jego miejscu zamieszkania. Francuzi podkreślają, że najważniejszy w tej strukturze jest przepływ informacji między ośrodkami i konkretnymi lekarzami. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH