Wschodni Kongres Gospodarczy: także o pomysłach na ochronę zdrowia Białystok, 22 czerwca: konferencja prasowa przed IV Wschodnim Kongresem Gospodarczym; FOT. PTWP

Czwarta już edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) odbędzie się w dniach 27-28 września br. w Białymstoku. Uczestnicy dyskutować będą o problemach i wyzwaniach stojących przed tym regionem.

Przedsiębiorczość, współpraca gospodarcza, otoczenie biznesu, relacje z Europą, innowacje w strategiach województw, najciekawsze start-upy w regionie - to tylko niektóre z zagadnień, nad którymi debatować będą uczestnicy IV Wschodniego Kongresu: biznesmeni, politycy z regionu, kraju i Europy, inwestorzy, finansiści, samorządowcy, eksperci i naukowcy.

- Zainteresowanie Wschodnim Kongresem Gospodarczym potwierdza, że wydarzenie to sprawdziło się jako koncepcja i wpisało się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. W Białymstoku spotykają się ze sobą perspektywy lokalna, regionalna, ogólnopolska i europejska - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP, wydawca m.in. magazynów i portali Nowy Przemysł oraz Rynek Zdrowia.

Głównym hasłem IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego będzie „Pomysł na Wschód”. Intencją organizatora jest sformułowania aktualnych priorytetów i wskazanie perspektyw rozwojowych wschodniego makroregionu Polski.

Przedmiotem kluczowych debat będą, między innymi: mechanizmy wsparcia w ramach programów Unii Europejskiej oraz programów krajowych, sukcesy i niedostatki ich wdrażania, czy też uwarunkowania i przyszłość relacji z krajami sąsiadującymi z Polską Wschodnią.

Tradycyjnie, podczas Kongresu w Białymstoku, nie zabraknie także sesji dotyczących rożnych aspektów funkcjonowania sektora medycznego. Dyskusje dotyczyć będą najważniejszych kierunków rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce, m.in. z perspektywy województw Polski Wschodniej, a także zagadnień związanych z inwestycjami w placówkach medycznych.

Więcej: wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH