Wielkopolskie: 4,7 mln zł na gabinety profilaktyki w szkołach FOT. Produnis/Wikimedia Commons; zdjęcie informacyjne

Ponad 4,7 mln zł dofinansowania dostaną wielkopolskie samorządy na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych - podała w czwartek (9 listopada) wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Wsparcie dotyczyć będzie niemal tysiąca gabinetów w regionie.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że umowy na dofinansowanie wyposażenia szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej podpisały już pierwsze samorządy w regionie. Dla jednostek oświaty oznacza to powrót pielęgniarek i higienistek.

W czwartek Marlena Maląg uczestniczyła w podpisaniu pierwszych umów w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pleszewie. W powiecie pleszewskim dotację otrzyma łącznie piętnaście szkół. Łączne wsparcie dla wszystkich podmiotów wynosić tam będzie ponad 101 tys. zł.

W najbliższym czasie umowy będą podpisywane z kolejnymi samorządami. Maląg poinformowała, że kwota dofinansowania dla wielkopolskich samorządów wyniesie ogółem 4,7 mln zł z przeznaczeniem na doposażenie 992 gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych. W najbliższym czasie umowy będą podpisywane z kolejnymi samorządami.

Jednostki samorządu terytorialnego, aby otrzymać dotację musiały na przełomie września i października składać wnioski do wojewody wielkopolskiego. Resort zdrowia na dotacje dla samorządów planuje przeznaczyć łącznie 134 mln zł.

Gabinety mogą być prowadzone wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH